Revitalizace areálu Základní školy Týnec nad Sázavou

Název operace

19.2.1 Podpora provádění operací v rámci strategie komunitně vedeného místního rozvoje

Popis projektu

Předmětem projektu „Revitalizace areálu Základní školy Týnec nad Sázavou“ je rekonstrukce sociálních zařízení pro žáky na 1. stupni ZŠ a jejich učitele v 1. a 2. patře v ulici Benešovská. Součásti projektu je dále pořízení vybavení kmenových učeben, sborovny a místností školní družiny (jak v budově ZŠ Benešovská, tak v budově ZŠ Komenského).

Cíle projektu

Cílem projektu u rekonstrukce sociálních zařízení je zlepšení hygienického a estetického stavu sociálního zařízení a zároveň z důvodu zvýšení bezpečnosti dětí prvního stupně. Nová sociální zařízení jsou navržena tak, aby splnila současné hygienické normy a co nejvíce se přiblížila původní historické podobě.

Cílem projektu u dřevěného a ostatního vybavení je zkvalitnění výuky, zázemí ve sborovně či prostředí ve školní družině.

Výsledky projektu

Výsledkem projektu budou zrekonstruovaná sociální zařízení v budově ZŠ Benešovská v 1. a 2. patře pro dívky a chlapce prvního stupně a pro pedagogy. Dále bude pořízeno vybavení kmenových učeben, sborovny a místností školní družiny.

Dřevěné vybavení

ZŠ Komenského:

  • sborovna – dřevěný psací stůl s úložným prostorem s 3 šuplíky a policí (6 ks)
  • kmenové třídy – rohový dřevěný psací stůl (1 ks)
  • školní družina – kancelářská skříň jednodveřová (2 ks), rohová úzká skříň se 6 policemi (2 ks), jednodveřová úzká skříňka se 2 policemi (2 ks), nástavec kancelářské skříně s jednou policí (4 ks), dvoudveřová skříňka se 3 zásuvkami a 3 policemi (2 ks), válenda - postel s úložným prostorem (1 ks), čtyřdveřová kancelářská skříň s nikou uprostřed, skříňkou nahoře a dole (8 ks), skříňka se 3 zásuvkami, 3 policemi a dvířky (1 ks)

ZŠ Benešovská:

  • kmenové třídy – rohový psací stůl (1 ks)
  • školní družina – set stůl se 4 židlemi (5 ks)

Ostatní vybavení

ZŠ Komenského:

  • kmenové třídy – magnetická tabule (3 ks)
  • školní družina – set malých kulatých sedacích pytlů (2 ks), přenosný bluetooth reproduktor s rádiem (2 ks)

ZŠ Benešovská:

  • kmenové třídy – sušák na výtvarné práce (2 ks) a nástěnná sada tabulového nářadí (3 ks)

Realizace

listopad 2021 – prosinec 2022

Registrační číslo projektu

21/005/19210/120/001/002879

Projekt je financován z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova z Programu rozvoje venkova přes výzvu Místní akční skupiny Posázaví.

Projekt - revitalizace základní školy (pdf)