Informace z města

Zveřejněno 13. 5. 2024

Férově jsme posnídali

Snídaňový piknik v zahradě Kulturního centra Týnec se vydařil

V sobotu 11. 5. 2024 jsme společně posnídali v zahradě Kulturního centra Týnec na Férové snídani. Do této celorepublikové akce se Týnec zapojil již podruhé. Tato veřejná pikniková snídaně má v České republice tradici již od roku 2011 a koná se každoročně druhou květnovou sobotu ve stovkách měst.

Cílem a smyslem je podpora nejen FAIRTRADE obchodu, ale také lokálních producentů potravin,“ sdělila v úvodu Alena Pivoňková, organizátorka akce a koordinátorka Zdravého města a MA21.

Účastníci ochutnávali FAIRTRADE kávu, čokoládu a banány. Na chléb z lokální pekárny Benea si mohli namazat paštiku z místní firmy Hovězí z farmy od Palečků, nebo med od Havlíčků. Nechyběla ani marmeláda od Kovářky. K pití byl i její osvěžující vynikající bezovo-mátový sirup nebo mléčné výrobky od MaRyši.

V rámci akce proběhla soutěž o „NEJ BUCHTU“. Do soutěže se zapojilo pět „domácích buchet“, všechny byly velice chutné, a protože se hodnotitelé nemohli shodnout na té vítězné, nakonec musela být buchta vylosována. Vítězka vyhrála piknikový koš s logem Města Týnec a FAIRTRADE čokoládu. Účastníci si mohli také otestovat své znalosti ve FAIRTRADE kvízu.

Akce se zúčastnilo 96 návštěvníků. Sponzorovalo ji Město Týnec nad Sázavou a organizovalo spolu s Kulturním centrem Týnec a Mateřským centrem Motýlek.

Zpět na seznam aktualit