Zveřejněno 8. 3. 2024

Školení řidičů pro veřejnost

Seznámili jsme veřejnost s novinkami v silničním provozu

Ve středu 7. 3. 2024 jsme pro veřejnost zorganizovali další přednášku z cyklu Bezpečné město. Tentokrát se jednalo o školení řidičů. Lektor Jaroslav Štěch zopakoval nejdůležitější pravidla silničního provozu a účastníky také seznámil s novinkami platnými od ledna tohoto roku. Například zdůraznil, že bodovací systém je přísnější a u některých přestupků se zvedly pokuty až o několik tisíc korun. Konkrétně za používání mobilu za volantem může být ve správním řízení udělena pokuta do výše až 10 000 Kč, místo dřívějších 2 500 Kč. Na místě za stejný přestupek se pokuta zvýšila z 1 000 Kč na 3 500 Kč. Nově také musí být u všech cyklistů do 18 let přilba. Od nového roku také nemusíme s sebou vozit řidičský a malý technický průkaz, ale do zahraničí lektor doporučuje mít je u sebe. Novinek je ale samozřejmě mnohem více.

Děkujeme panu Štěchovi za užitečné školení.