Koupaliště bude

Obrázek - Ilustrativní foto

V pondělí 18. listopadu skončilo hlasování v anketě, ve které jste vybírali celkem 10 priorit, 10 investičních akcí, které pomohou zkvalitnit život týneckých obyvatel. Je velmi potěšující, že ve městě žije tolik lidí, kteří se aktivně podílejí na rozhodování, kam má Týnec směřovat. V anketě jste přidělili bezmála 500 hlasů. Jak vyplývá z nadpisu, s velkým náskokem se na prvním místě umístilo koupaliště, druhou příčku obsadilo zpřístupnění břehu Sázavy od Bisportu do Chrástu k jezu. Příroda Vás zajímá, takže byste si přáli obnovit i staré katastrální cesty, vyčistit studánky, dosázet stromy. To je třetí příčka. Další věci, které Vám ve městě chybí a chcete to změnit, najdete v přiloženém výpisu výsledků ankety.

Vraťme se však ještě na začátek, na zářijové Veřejné fórum, a připomeňme si, jak priority uvedené v anketě, vlastně vznikly. Fóra se zúčastnilo bezmála 80 týneckých obyvatel. V úterý 24. září jsme se sešli u 8 stolů, které představovaly oblasti našeho života, a tam jste přednesli své požadavky, co kde zlepšit. Měli jsme stůl pro životní prostředí; školství; sociální služby a zdravotnictví; kulturu, volný čas a sport; dopravu, bezpečnost občanů, parkování; stůl mladých; stůl občan a úřad a stůl veřejný prostor a architektura. Nápady a náměty se zapisovaly, a následně jste jim přiřazovali hlasy podle toho, jak moc jsou pro Vás důležité. Z nápadů s nejvyšším počtem hlasů byla sestavena TOP 16, a právě anketou jste rozhodli, které akce z této šestnáctky postoupí do TOP 10 a budou se realizovat.

Co se tedy bude dít dál? Akce, které jste vybrali, začleníme do akčního plánu a začneme s přípravou jejich realizace. Jde o velké věci, náročné na čas i peníze, ale až se povedou, bude město Týnec nad Sázavou ještě hezčím místem pro žití. A to i díky Vám, kteří jste poslali svůj hlas.

TémataHlasy
Koupaliště, bazén 88
Stezka podél Sázavy od Bisportu do Chrástu k jezu62
Obnova starých katastrálních cest, doplnění stromořadí a obnova studánek 50
Spolkový dům 46
Cyklostezka Týnec – Benešov 44
Rehabilitace na pojišťovnu v Týnci 37
Více akcí pro teenagery 28
Rekultivace rybníků 24
Náměstí z Pěší ulice23
Zpřístupnění všech hřišť pro veřejnost 22


Obrázek -

Obrázek -

Obrázek -

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru