Oslavy 700 let Týnce nad Sázavou 23. června

Obrázek -

Největší oslavy se odehrají 23. června

Na parkovišti před městským úřadem, v kempu v Náklí a na fotbalovém hřišti. Fotbalisté připravují memoriál Standy Jandy, malí budoucí fotbaloví mistři, tedy přípravka, zároveň předvede, co už se naučila. V kempu hasiči představí svou techniku, a třeba i požární útok 12 hodin - na hlavním podiu oslavy města zahájí školní akademie. Kromě školy uvidíme i vystoupení týneckých gymnastek, malých tanečnic a také koncert dětí s Pavlínou Kleinovou 14 hodin - předáme slovo moderátorovi Radia Blaník a prostor pod podiem přenecháme dětem. Začne jejich diskotéka 15.30 - zpěvák, kterého znají spíš ti mladší: „On se zbláznil docela (la-la), ten kluk mimo je (je-je), vůbec není jako my, no a jsem za to rád!“…(napověděl Vám úryvek jeho písně, už víte?), v 15.30 Voxel zazpívá své největší hity, v 16.30 - divadelní spolek Netopýr zahraje pohádku O perníkové chaloupce, v 17.30 - přijde zpěvák, který udělá radost všem věkovým kategoriím. Stín Katedrál, Lékořice, Kdo vchází do tvých snů, má lásko … Ano, Václav Neckář, v 19.30 - svým koncertem Xindl X uzavře hlavní hudební program. Následující after party v podobě taneční zábavy na parkovišti pod širým nebem s kapelou Horvath Band skončí až 24. června ráno.

Ale oslavy pokračují

Protože dobrého a hudby prý není nikdy dost, i my se toho budeme držet. Rock Park na parkovišti před městským úřadem první srpnovou sobotu s ohromnou číslicí 700 ve středu pódia, a také a především, s ohromnou dávkou muziky, určitě udělá radost všem příznivcům tohoto žánru. V září dostanou oslavy důstojnější ráz. Při příležitosti svátku Dne české státnosti 28. září oceníme Významné občany města, a to i in memoriam. Již nyní můžete posílat své nominace. Zároveň proběhne křest a představení dotisku knihy o Týnci – Týnec nad Sázavou, K historickým kořenům města. Rok 2018, rok 700. výročí první písemné zmínky o městě Týnec nad Sázavou, vyvrcholí závěrečným představením Jihočeské filharmonie ve Společenském centru. Uvidíme Baladu pro Banditu v podání herců Divadla na provázku.

Týnecký hrad

Místo začátku doložitelné historie našeho města svůj program rozprostřel do celého roku. Ve spolupráci s Vlastivědným klubem připravil tři výstavy. První nese název Řemesla v Týnci. Díla starých řemesel a řemeslníků z Týnce a okolí jsou v prostoru hradu k vidění do září. V hlavním sále muzea probíhá výstava předmětů s motivem Týnce, pojmenovaná Týnec 100 x jinak. Do oslav se zapojily i děti z družiny Základní školy Benešovská. Ty k tak významnému výročí připravily Retro výstavu. V 1. patře věže si ji můžeme prohlédnout do června. V muzejní galerii po celý rok vystavují své obrazy Antonín Krch, Lenka Útratová, a také místní umělci, malíři Posázaví. V červnu zažijeme muzejní noc a pak nás čeká letní divadelní scéna v Posázaví. To znamená, že každou sobotu po celé léto děti i dospělé pobaví pohádky pod širým nebem v hradním areálu. První srpnovou sobotu už tradiční Týnecký střep, tentokrát ve slavnostnější atmosféře 700. narozenin města, oživí kromě pohádek, historických vystoupení, předvádění řemesel i hrnčířské trhy. Poslední srpnovou sobotu proběhne Netopýří noc na hradě, která má za cíl přiblížit život stálých obyvatel hradní věže, kolonie netopýrů velkých, a zároveň pobavit velké i malé návštěvníky. Ochotnický divadelní festival první zářijovou sobotu a Keltský večer poslední sobotu v září zamknou hrad do zimního spánku. Z toho se ale už začátkem prosince probudí, aby se oděl do slavnostního obleku a oslavil spolu s námi advent, a také končící rok 700. výročí první písemné zmínky o Týnci nad Sázavou.

Co našemu městu k jeho narozeninám popřát? „Hodně štěstí, zdraví a dobrých lidí".

Program oslav


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru