Světový běh harmonie

Obrázek - Běh harmonie

Městem Týnec nad Sázavou proběhl v pondělí 17.7.2006 nejdelší štafetový běh na světě, World Harmony Run (Světový běh harmonie). K účastníkům se na hranicích města připojili i zástupci týneckých sportovců a pan František Kašpárek s bratry Staňkovými přivedli celou skupinku k budově městského úřadu v Týnci nad Sázavou.


Obrázek - Světový běh harmonie v Týnci

Zde byli zástupci z mnoha evropských zemí přivítáni místostarostkou Ing.Miluší Burešovou.


Obrázek - Přivítání v Týnci

Jako symbol harmonie předali na několik okamžiků hořící pochodeň a po zpěvu hymny Světového běhu harmonie vyslovili naději a přání, aby se v srdcích obyvatel města uchovávala harmonie a přátelství.


Obrázek - Symbol harmonie a přátelství

World Harmony Run si klade za cíl podpořit dobrou vůli mezi lidmi a překonat přitom kulturní, národnostní a politické hranice. Je to nesoutěžní běh, jehož cílem je posílit mezinárodní přátelství a vzájemné porozumění. Na trase vedoucí přes území více než 80 zemí světa, mezi které patří všech 48 evropských zemí, nesou běžci symbol harmonie – hořící pochodeň, kterou si předávají z ruky do ruky lidé, se kterými se běžci cestou setkávají.

Evropská část běhu začala 2.března v Lisabonu a po překonání 27.000 kilometrů skončí 10. října v Londýně. Součástí běhu je program pro školy, dětské domovy a letní tábory. Běžce ve městech a obcích vítají zastupitelé, významné osobnosti a sportovní kluby rozmanitým kulturním a sportovním programem. World Harmony Run podporovali a podporují osobnosti ze všech oborů lidské činnosti jako např. Paula Radcliffe, Nelson Mandela, Matka Tereza, Carl Lewis a další.

Mezi 15. a 21. červencem proběhl mezinárodní tým společně s českými běžci trasu od Hrádku nad Nisou, přes Českou Lípu, Prahu, Týnec nad Sázavou, Benešov, Pelhřimov, Telč, Brno, Zlín a dále na Slovensko.

Více informací: www.worldharmonyrun.org/czechrepublic


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru