Týnec nad Sázavou 2008

V sobotu 7. června 2008 se uskutečnilo v Týnci nad Sázavou další pravidelné Setkání Týnců z celé republiky. Tradice započala již v roce 1986 v Týnci nad Labem. Smyslem jsou pravidelná setkávání sportovců, kulturních souborů, jednotlivců a delegací měst a obcí, která mají ve svém názvu jméno Týnec. Představitelé obcí si začali vyměňovat zkušenosti z oblasti vedení obcí a rozvinula se vzájemná pomoc a solidarita při překonávání problémů po živelných pohromách.

Obrázek - Setkání Týnců 2008

10. jubilejního setkání Týnců se letos zúčastnilo osm Týnců. Na sportovním poli změřili v průběhu celého dne v Týnci své síly fotbalisti, volejbalisti, tenisti a stolní tenisti. Hasiči „rozbalili svůj stan“ v Peceradech. Pochodu okolím města spojeného s převozem řeky na raftu se zúčastnilo mnoho návštěvníků. Doprovázeli je turisti, debrujáři a skauti z Týnce nad Sázavou.

Na přivítanou hrála všem dechová hudba Týnečanka. V 10 hodin bylo setkání slavnostně zahájeno a členové Českého svazu chovatelů, vypustili symbolicky téměř stovku holubů. Delegace a zástupci jednotlivých Týnců se sešli na městském úřadě. Každý ze starostů krátce pohovořil o své obci, zdůraznil novinky a úspěchy a na závěr se všichni shodli na mnohých společných problémech.


Obrázek - Setkání Týnců 2008

Ve Společenském centru TÝNEC byl ve 12:00 hodin zahájen kulturní program složený z vystoupení ochotnických divadelních souborů, gymnastek, skupiny taekwondo, pěveckého, flétnového a tanečního kroužku žáků základní školy. Z hostujících souborů se představil Klub seniorů POUPATA, Národopisný soubor TÝNEČÁCI a gymnastky z Velkého Týnce u Olomouce. K večeru zahrála rocková kapela NĚCO z Týnce nad Labem. Po ní sehrál ochotnický spolek Habaděj z Týnce nad Sázavou pro maminky s dětmi ještě pohádku a pánové se mohli věnovat v sále Společenského centra velkoplošné projekci zahajovacího utkání mistrovství Evropy ve fotbale. Euforii z vítězství našich fotbalistů znásobilo vystoupení děvčat z tanečního kroužku Dr. Takáčové, která předvedla kankán a ukázku břišních tanců. I když se večer obloha zatáhla a začalo pršet, skalní příznivci hudební country kapely K.O. z Týnce nad Sázavou a mnozí hosté vydrželi a společně zakončili celý program zpěvem a tancem. Na hřišti v Peceradech se po hasičských soutěžích také tančilo a slavilo v doprovodu místní hudební skupiny CODA. Důvodů k veselí bylo mnoho, vždyť všechny soutěže vyhráli Týnečáci!


Obrázek - Setkání Týnců 2008

V průběhu celého odpoledne vytvořilo Mateřské centrum Motýlek v zahradě zábavný koutek pro malé děti. Uvnitř budovy byla k vidění výstava „Historie v obrazech“, která ukazuje pamětihodnosti, přírodní krásy, situace a souvislosti významných historických událostí v regionu Posázaví. Milovníci jedné stopy ocenili výstavu motocyklů JAWA i zasvěcený výklad a ujištění, že JAWA je stále živou značkou a má na motocyklovém trhu stále své místo. Velký ohlas a úspěch měla okružní jízda městem v motorovém vláčku jako atrakce pro ty nejmenší, ale také jako možnost k přepravě do Společenského centra a zpět.

„Podle ohlasů všech Týnečáků – ať hostů či domácích – se celé setkání vydařilo, všichni byli spokojeni. Jsme rádi, že tradice setkávání stále pokračuje, máme mnoho společných témat a vždy se můžeme i něčím novým pochlubit. Velký význam má samozřejmě i zapojení sportovců, kulturních souborů a široké veřejnosti. Je velmi důležité, že obyvatelé Týnců cítí sounáležitost s obcí, ve které žijí a dokáží ji reprezentovat,“ řekl po setkání starosta města Zdeněk Březina.

Příští setkání Týnců bude v roce 2010 v Týnci nad Labem u příležitosti významných oslav 900 let od založení obce.


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru