Obrázek - Znak města Týnec nad Sázavou

Setkání Týnců 2008 - tisková zpráva

Město Týnec nad Sázavou, K Náklí 404, 257 41 Týnec nad Sázavou

TISKOVÁ ZPRÁVASetkání Týnců 2008

Týnec nad Sázavou (26.5.2008) - V sobotu 7.června se uskuteční v Týnci nad Sázavou již 10. setkání Týnců z celé republiky. Tradice započala již v roce 1986 v Týnci nad Labem. Smyslem jsou pravidelná setkávání sportovců, kulturních souborů, jednotlivců a delegací měst a obcí, která mají ve svém názvu jméno Týnec. Při vzájemném poznávání byla navázána spolupráce na poli kulturním, sportovním a společenském. Představitelé obcí si začali vyměňovat zkušeností z oblasti vedení obcí a rozvinula se vzájemná pomoc a solidarita při překonávání problémů po živelných pohromách.

Svou účast pro letošní ročník přislíbilo osm Týnců. Na sportovním poli změří v průběhu dne své síly fotbalisti, volejbalisti, tenisti a stolní tenisti. Soutěžit budou také hasiči ve svých disciplínách. Pochodu okolím města spojeného s převozem řeky na raftu se zúčastní mnoho návštěvníků. Doprovázet je budou turisti, debrujáři a skauti z Týnce nad Sázavou.

„Věříme, že připravíme všem návštěvníkům zajímavý a atraktivní program a celé setkání se vydaří a proběhne v přátelské atmosféře,“ říká starosta města Zdeněk Březina.

Ve Společenském centru TÝNEC bude ve 12:00 hodin zahájen kulturní program složený z vystoupení místních ochotnických divadelních souborů, gymnastek, skupiny taekwon-do, pěveckého, flétnového a tanečního kroužku žáků základní školy. Z hostujících souborů se představí Klub seniorů POUPATA, Národopisný soubor TÝNEČÁCI a gymnastky z Velkého Týnce u Olomouce, dále přivítáme pěvecký sbor a rockovou kapelu NĚCO z Týnce nad Labem. Program zakončí děvčata z tanečního kroužku a hudební country kapela K.O. z Týnce nad Sázavou. Následovat bude volná zábava u táborového ohně. Na hřišti v Peceradech bude po hasičských soutěžích taneční zábava v doprovodu hudební skupiny CODA. V zahradě Společenského centra vytvoří Mateřské centrum Motýlek v průběhu celého odpoledního kulturního programu odpočinkový a zábavný koutek pro malé děti. Uvnitř budovy bude k vidění výstava „Historie v obrazech“, kterou nám zapůjčilo pro tento den Posázaví o.p.s.. Tématem jsou pamětihodnosti, přírodní krásy, situace a souvislosti významných historických událostí v regionu Posázaví. Milovníky jedné stopy potěší prezentace motocyklů JAWA.

Pro příznivce kopané je večer připravena velkoplošná projekce přímého přenosu ze zahajovacího zápasu mistrovství Evropy.

Jako doprovodný program je připravena okružní jízda městem v motorovém vláčku, nejen jako atrakce pro nejmenší, ale také jako možnost pro méně mobilní spoluobčany k přepravě do Společenského centra a zpět. Dále bude možné navštívit městské muzeum a hradní areál. Kromě stálé expozice týnecké kameniny je instalována i sezónní výstava „Bankovky a státovky Československého státu 1918 – 2008“ a výstava olejomaleb.

Po celý den bude vstup do kulturních a sportovních zařízení volný. Bezplatná bude i jízda vláčkem a kyvadlová doprava na hasičské soutěže.Více informací:

Zuzana Němcová, odbor kultury

Městský úřad Týnec nad Sázavou

317 701 923, 724 258 032, info@mestotynec.cz

www.mestotynec.cz


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru