Informace z města
Zveřejněno 14. 3. 2022
Vlajka Tibetu vlaje i v našem městě
Vyvěšením vlajky vyjadřujeme podporu ochrany lidských práv
Starosta města Týnce nad Sázavou ve středu 10. března 2022 vyvěsil před městským úřadem tibetskou vlajku, kterou si připomínáme výročí povstání Tibeťanů proti Čínské okupaci. Jde o vyjádření solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, Týnec nad Sázavou od roku 2010.
Více informací na www.lungta.cz


