Informace z města

Zveřejněno 14. 3. 2022

Vlajka Tibetu vlaje i v našem městě

Vyvěšením vlajky vyjadřujeme podporu ochrany lidských práv

Starosta města Týnce nad Sázavou ve středu 10. března 2022 vyvěsil před městským úřadem tibetskou vlajku, kterou si připomínáme výročí povstání Tibeťanů proti Čínské okupaci. Jde o vyjádření solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, Týnec nad Sázavou od roku 2010.

Více informací na www.lungta.cz

Zpět na seznam aktualit