Informace z města

Zveřejněno 8. 6. 2026

Děti a senioři na jedné vlně

Děti opět zpestřily seniorům den.

V pondělí 8. června 2026 jsme se sešli ve společenské místnosti domu s pečovatelskou službou v Týnci nad Sázavou, kde proběhla další mezigenerační spojka. Už od prvních okamžiků bylo zřejmé, že nás čeká živé a srdečné dopoledne.

My jsme si pro Vás připravili básničky,“ oznámili hned v úvodu žáci z přípravné třídy. Pod vedením paní učitelky Zuzany Žáčkové předvedli pásmo básniček o vybraných písmenkách abecedy. Děti recitovaly s nadšením a zaujetím a senioři odměňovali každý výkon vřelým potleskem.

Program nebyl pouze o recitaci. Děti se rozhodly seniory trochu vyzkoušet. Nejprve jim představily své koníčky a záliby, a senioři pozorně naslouchali. Následoval kvíz, zaměřený na to, co si senioři o dětech a jejich koníčcích zapamatovali. Velkým oživením byla také společná písnička. Všichni tleskali, dupali a rytmus se rychle přenesl i na přítomné seniory.

V závěru setkání si obě skupiny už jen povídaly a vyměňovaly si poslední vzkazy před prázdninami. V průběhu loučení senioři dětem popřáli: „Ať se vám v první třídě líbí a ať se vám daří.“.

Děkujeme paní učitelce za pečlivou přípravu, dětem za jejich vystoupení a především za radost, kterou s sebou přinesly.

Zpět na seznam aktualit