Informace z města

Zveřejněno 8. 5. 2026

Uctili jsme památku padlých ve 2. světové válce

U pomníku před městským úřadem byl položen věnec.

V Den vítězství si zástupci města připomněli oběti druhé světové války pietním aktem u pomníku před městským úřadem. Položením věnce uctili památku všech, kteří v době války trpěli, bojovali za svobodu a mnozí za ni položili i své životy.

Pomník padlých je trvalou připomínkou statečnosti, odvahy i těžkých osudů týneckých obyvatel během let druhé světové války. Připomíná nám, že svoboda a mír nejsou samozřejmostí a že je důležité nezapomínat na oběti minulosti.

Den vítězství je zároveň příležitostí vyjádřit úctu všem, kteří se podíleli na osvobození naší země, a předat odkaz historické paměti také mladším generacím.

 

Zpět na seznam aktualit