Veřejné fórum 2019

Obrázek -

Veřejné fórum přivedlo do Společenského centra desítky lidí. Starosta města Martin Kadrnožka ocenil v úvodu zájem týneckých obyvatel o místo, kde žijí: „Jsem rád, že jste přišli, jsem rád, že Vám naše město není lhostejné.“ Dále připomněl, že Týnec chce být opravdu Zdravým městem, které se rozvíjí ve spolupráci s Vámi, a jehož budoucnost tvoříte Vy. „Během prvního podobného setkání před čtyřmi lety jste nejvíce volali po rozšíření kapacity školy a nové tělocvičně. Povedlo se. Máme jednu z nejmodernějších tělocvičen a nově přistavenou školu. Věřím, že nápady, náměty, které dnes vzejdou z tohoto fóra, také nezůstanou jen na papíře, a ty, které považujete za nejdůležitější, dostanou co nejdříve reálnou podobu,“ dodal Martin Kadrnožka.

U osmi pracovních stolů, které byly rozděleny na oblasti - životní prostředí, sociální a zdravotní služby, školství, doprava a bezpečnost občanů, volný čas a kultura, veřejný prostor a architektura, občan a úřad, a stůl mladých probíhaly živé diskuse, padaly nápady jak něco zlepšit, ale i pochvaly, co se v té které oblasti daří. Jednoznačně nejvíce hlasů ze všech námětů dostal spolkový dům a koupaliště. To nám ve městě chybí. Zajímavý byl i nápad týkající se životního prostředí. Jím je požadavek na obnovu starých katastrálních cest, doplnění stromořadí a obnova studánek. Za pozornost stojí také přání posunout železniční zastávku v Peceradech blíž k Týnci. A i zástupci nejmladších se ozvali. Dětem ve městě chybí diskotéky a akce pro teenagery, zpřístupnit pro veřejnost chtějí všechna týnecká hřiště.

Zazněly nejenom návrhy, jak v Týnci zpříjemnit život nám všem, ale i pochvaly a zhodnocení, proč se nám ve městě dobře žije. Vítáme existenci knihovny, bohatou občanskou vybavenost a aktivní a komunikativní úřad. Máme krásnou přírodu, dobrou dopravní dostupnost i lékařskou péči a žijeme v bezpečném prostředí. Navíc jsme hrdí na naše město i díky jeho vzhledu. Uvědomujeme si krásu starého Týnce, jeho historickou hodnotu a genius loci.

Zdravý Týnec nad Sázavou je opravdu dobrým místem pro život. Díky Vám všem…


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru