Den Země 2018

Obrázek -

Den Země jsme v Týnci nad Sázavou oslavili 18. dubna na Pěší zóně, a to v rámci projektu Zdravé město Týnec. Připojili jsme se tak k celosvětovým oslavám věnovaným planetě, která jediná ze všech planet sluneční soustavy umožňuje existenci života – lidí, živočichů i rostlin.

Oslavenkyně na svůj velký den v Týnci přichystala nádherné, skoro letní počasí. Více než tři stovky dětí si tak mohly oslavy užít naplno. Během celého dne pro ně byl připraven program Tonda Obal na cestách společnosti EKO-KOM, zaměřený na třídění a zpracovávání recyklovatelných surovin jako je plast, papír, sklo nebo nápojové kartony. Děti se také mohly zábavnou formou od animátorů společností ASEKOL dozvědět spoustu zajímavých informací třeba o tom, jak zacházet s vysloužilými elektrospotřebiči. Navíc si za krásného počasí užily i sportovní soutěže. Závodily ve skoku v pytlích, slalomu i hodu mobilem do popelnice. Prezentační materiály a odměny poskytly společnosti ELEKTROWIN a EKOLAPM, které zajišťují zpětný odběr elektroodpadu a osvětlovacích zařízení. Studenti ze Střední zemědělské školy Benešov sázeli s dětmi hrášek a fazole. Vlastnoručně ozdobené květináčky se zasazenými semínky si děti radostně nesly domů, aby mohly sledovat jak rostlinka roste. Na závěr dne se tři desítky dobrovolníků vybavily pytli, rukavicemi a modrými tričky a vydaly se uklízet město. Odměnou po práci byly opečené buřty a posezení u ohýnku v kempu.

Děkujeme všem účastníkům, kteří přijali naše pozvání. Celá akce také tematicky doplnila všechny dubnové aktivity věnované úklidu v rámci projektu Čistá řeka Sázava, které organizovalo Posázaví o.p.s., a do kterého se zapojilo spoustu dobrovolníků z našeho města. Den Země byl uskutečněn za podpory z Operačního programu Zaměstnanost v rámci projektu Týnec nad Sázavou – zdravé město pro všechny.

Martina Höhnová


Obrázek -

Obrázek -

Zapsal: L. Morávková, 22.04.2018 v 16:57

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru