Čistá řeká Sázava v Týnci nad Sázavou

Obrázek -

V rámci projektu Čistá řeka Sázava a Zdravé město Týnec se bezmála čtyři stovky týneckých obyvatel vydaly na pomoc přírodě. Největší zastoupení měla základní škola. Celkem 250 dětí a zástupců učitelského sboru během jednoho týdne uklidili oba břehy řeky v úseku od Brodeckého jezu k lávce u Jawy, úsek ke mlýnu, a také od Poděluského jezu k hasičárně. Odpadků zbavili i louku a lesík za školou, les u hřbitova i za Společenským centrem. Uklízeli i v okolí Janovického potoka. Základní a mateřská škola Gaia poslala do boje s nepořádkem 30 bojovníků a vyčistili okolí hřiště na Farském kopci i les nad školou. A k tomu ještě natočili krásné video z úklidu, které můžete vidět na našem facebooku Týnecké vlnění. Skauti se nenechali zahanbit a v počtu 50 osob zlikvidovali nepořádek v Náklí, v okolí Janovického potoka i v lese nad skautskou klubovnou. TJ Jawa Pecerady si dala za cíl zbavit nepořádku úsek od lávky pod Kostelcem k Jawě, čehož se s vervou sobě vlastní chopily tři desítky sportovců. Peceradští myslivci vyčistili les v okolí chaty a děti s maminkami z Motýlku se zaměřily na Náklí. Obě skupiny poslaly do akce shodně deset účastníků.

Děkujeme Vám všem, kterým není lhostejné místo a prostředí, kde žijeme. A dovolíme si děkovat i za naši přírodu. Určitě ocení, že jsme ji zbavili toho co ji tíží, co ji ničí a v dobrém nám to vrátí…

Projekt Čistá řeka Sázava již po třinácté letos zorganizovala obecně prospěšná společnost Posázaví. Město Týnec nad Sázavou se každoročně připojuje a svým dobrovolníkům zabezpečuje materiální vybavení – pytle, rukavice, trička. Svoz odpadu zajišťují Technické služby Týnec s.r.o.


Zapsal: L. Morávková, 19.04.2018 v 10:51

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru