Obrázek - Divadlo

Zájezdové akce města

Zde si můžete prohlédnout nabídku zájezdů do divadel a výletů pořádaných Městem Týnec nad Sázavou. V kulturním přehledu (pozvánky) nejsou uveřejňovány.

Zájezdové akce jsou určeny především pro týnecké obyvatele. Nabídka zájezdů je zveřejněna právě v tomto článku, který se pravidelně aktualizuje.

Informace, rezervace a předprodej:
tel: 317 729 050, 775 290 032, e-mail: ic@centrumtynec.cz
Turistické informační centrum - budova Společenského centra TÝNEC
Klusáčkova 2, 257 41 Týnec nad SázavouADVENTNÍ ZÁJEZD DO RAKOUSKA - MARIAZELL A SAN SEBASTIAN
SOBOTA 24. 11. 2018

V dopoledních hodinách navštívíme Zwettl – krátká zastávka a prohlídka komplexu budov cisterciáckého kláštera Krems na Dunaji. Dále dojedeme do světově vyhlášeného poutního místa Mariazell. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě. Barokní stavba je výjimečná svoji středovou gotickou věží a soškou Panny Marie ze 13. století, které se říká „Velká matka Rakouska“. V malém městečku dále uvidíme pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Dále navštívíme likérku Arzberger, pivovar i muzeum perníků.Na adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny tradiční produkty – medovina, perníčky, výrobky z jedlového dřeva a včelího vosku a další. Ve městě je řada vánočních atrakcí – andělský poštovní úřad, živé jesličky, betlémy a také největší adventní věnec v Rakousku o váze 6 tun.Později se přesuneme do sousední obce St. Sebastian, kde od 18 hodin vypukne očekávaný průvod čertů – rakouských Krampusů. Čertovské řádění se dědí z generace na generaci, stejně jako obdivuhodné detailně vyřezávané masky z lipového nebo borového dřeva.

Cena: 800,- Kč za dopravu na osobu; na vstupné: cca 10 Euro /likérka s degustací cca 3 Euro, Muzeum perníku cca 3,50 Euro, mechanický betlém cca 1,50 Euro/, kapesné pro vlastní potřebu – na vánočním trhu.

V ceně je zahrnuto: doprava autobusem služby průvodce: dr.Dana Obrová. S sebou: platný cestovní doklad, připojištění léčebných výloh do zahraničí na tento 1 den.

Částka na zájezd bude vybírána předem při přihlášení spolu s místem v autobuse. Částka na vstupy bude vybrána až v autobuse.


ODJEZD v 5.00 hod. z autobusového nádraží v Týnci nad Sázavou. Předpokládaný návrat do 24.00 hod.


ZÁVAZNÉ REZERVACE v infocentru do 31. 10. 2018 (kontakt viz.výše)Zapsal: M. Kadrnožka, 30.11.2015 v 19:43

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

 Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru