Významný občan 2016

Obrázek -

Slavnostní večer se odehrál v pátek 28. října na týnecké radnici. Ocenění Významný občan převzala jeho nová nositelka. V letošním roce ho za celoživotní přínos pro občany Týnce nad Sázavou získala paní Marie Flejberková. V 17 hodin bylo zahájeno ve slavnostně vyzdobené obřadní místnosti předávání ocenění. Nejprve zaznělo z úst Bedřicha Pešana, místostarosty města, poděkování dárcům krve. „Darování je pro zdravého člověka tím nejmenším, ale zato tím nejvzácnějším darem, který může druhému člověku dát. Darování nestojí žádné peníze, ale na druhou stranu nejde tento dar ničím rovnocenným zaplatit. Vážení dárci krve, děkujeme za Vaši obětavost, kterou druhým pomáháte zachránit život a navrátit zdraví,“ řekl Bedřich Pešan. Po předání symbolické rudé růže, lahve červeného vína a pamětního listu bylo přistoupeno k samotnému předání ocenění nové Významné občance.

Starosta města Martin Kadrnožka seznámil přítomné se životopisem paní Marie Flejberkové. Mimo jiné také řekl: „Mezi přáteli se ví, že Marie vše dělá naplno. Milují jí babičky a dědečkové v pečovatelském domě. Tam s nimi každý týden cvičí a vymýšlí hry pro jejich rozptýlení. Má vždy čas si s nimi sednout a popovídat, dát si čaj a probrat, jak život jde. Ve Spolku zdravotně postižených a seniorů zastává funkci důvěrnice, a i tam pomáhá, kde je třeba. Je také dlouholetou a zkušenou instruktorkou v odboru sportu pro všechny TJ Týnec nad Sázavou, z.s. Její cvičitelskou specializací je cvičení a pobyt v přírodě. Desítky let jezdila jako doprovod s dětmi i dospělými na různé sportovní akce. Je milovnicí lyžování a turistiky. Mnoho let pracuje ve Spolku týneckých zahrádkářů a dokonce je i zástupce této organizace v územním sdružení Benešov. Paní Marie Flejberková za pár dní oslaví významné životní jubileum. Elánu má tolik, že by ho mohla rozdávat. Její životní krédo zní – Kde mohu, tam pomohu. My všichni jí za to děkujeme.“ Poté starosta města Martin Kadrnožka paní Flejberkové předal pamětní list, kytici a zlatý dukát. Místostarosta Bedřich Pešan přidal jako překvapení loď Queen Mary 2, na které se oslavenkyně chystá obeplout svět. Sice zatím jen zmenšený model, ale je dobré někde začít :). Zazněly i Mariiny oblíbené country skladby v podání hudebníků Romana Haase a Miroslava Tauše. A pak už se gratulovalo. Marii Flejberkové přišli poblahopřát přátelé i celá rodina. Květinové dary provoněly zcela zaplněnou obřadní síň týnecké radnice. Slavnostní atmosféru doplnilo také připravené pohoštění pro všechny přítomné.

Závěrem velmi děkujeme oceněným a také všem návštěvníkům za příjemné chvíle v jejich společnosti. Zaznít musí také velké poděkování za bezchybný průběh tohoto výjimečného večera všem, kteří pomáhali s jeho přípravou a organizací. Už se těšíme na příští rok.

obrázek - Významná občanka 2016
Významná občanka 2016
Datum: 28.10.2016
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 66884 bajtů
obrázek - Dárci krve
Dárci krve
Datum: 28.10.2016
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 58813 bajtů
obrázek - Hudební doprovod
Hudební doprovod
Datum: 28.10.2016
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 54359 bajtů

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru