Významný občan 2015

Slavnostní večer se odehrál v pátek 23. října na týneckém městském úřadě. Ocenění Významný občan Týnce nad Sázavou si převzali jeho noví nositelé. V letošním roce ocenění za celoživotní přínos pro občany Týnce nad Sázavou získal pan Jiří Mlejnský a Mudr. Jiří Pašek. Slavnosti předcházela vernisáž děl umělců Týnecka v prostorách úřadu. Účast návštěvníků byla vysoká a výtvarná díla, jak bylo znát z ohlasů, velmi krásná. V 17 hodin bylo zahájeno ve slavnostně vyzdobené velké zasedací místnosti předávání ocenění. Nejprve zaznělo z úst Bedřicha Pešana, místostarosty města, poděkování dárcům krve. „Darování je pro zdravého člověka tím nejmenším, ale zato tím nejvzácnějším darem, který může druhému člověku dát. Darování nestojí žádné peníze, ale na druhou stranu nejde tento dar ničím rovnocenným zaplatit. Vážení dárci krve, děkujeme za vaši obětavost, kterou druhým pomáháte navrátit zdraví a zachránit život,“ řekl Ing. Pešan. Po předání symbolické rudé růže, lahve červeného vína a pamětního listu bylo přistoupeno k samotnému oceňování nových významných občanů.

Slavnost zahájil starosta města Martin Kadrnožka. Přivítal hosty, představil nové významné občany, pana Jiřího Mlejnského a pana doktora Jiřího Paška. Následně všechny přítomné seznámil se životopisem pana Mlejnského. Mimo jiné také řekl: „Pan Jiří Mlejnský je jeden ze zakládajících členů vodáckého oddílu v Týnci nad Sázavou. Je i cvičitelem vodní turistiky III. třídy a nositelem stříbrného výkonnostního odznaku ve vodní turistice. Je také členem klubu českých turistů, získal zlatý odznak pěší turistiky a je cvičitelem pěší turistiky. I v současnosti se aktivně účastní akci pořádaných Klubem českých turistů, zajišťuje kontroly dálkových pochodů a pomáhá s jejich organizací. V neposlední řadě je také od roku 1977 aktivním členem zahrádkářské organizace. Rád poradí mladým zahrádkářům, doplňuje historii spolku o fotografie, pomáhá s výstavami. Velmi rád také fotí, dokonce svými fotografiemi přispíval i do týneckého zpravodaje, zajímá se o historii, rád čte, vaří i zahrádkaří.“ Poté starosta Martin Kadrnožka panu Mlejnskému předal pamětní list, kytici, zlatý dukát, knižní poukaz a také reprodukce obrazů týneckého malíře Ladislava Žížaly s jeho vlastnoručním podpisem. Zazněla i oslavencova oblíbená skladba z repertoáru Waldemara Matušky v podání hudebníků Romana Haase a Miroslava Tauše. Druhý oceněný Významný občan roku 2015, doktor Jiří Pašek, se slavnosti ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Ocenění za něj přebrala a také střípky z jeho životopisu přednesla paní Milena Povolná. Slavnostní atmosféru doplnila i krásná komorní hudba a také připravené pohoštění pro všechny přítomné.

Závěrem velmi děkujeme oceněným a také všem návštěvníkům za příjemné chvíle v jejich společnosti. Zaznít musí také velké poděkování za bezchybný průběh tohoto výjimečného večera všem, kteří pomáhali s jeho přípravou a organizací. Už se těšíme na příští rok.

Obrázek - Pan Jiří Mlejnský
obrázek - Dárci krve
Dárci krve
Datum: 23.10.2015
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 48364 bajtů
obrázek - První gratulace
První gratulace
Datum: 23.10.2015
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 48123 bajtů
obrázek - Projev na počest Mudr. Paška
Projev na počest Mudr. Paška
Datum: 23.10.2015
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 46011 bajtů

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru