Obrázek -

Třídění textilu – druhá šance pro nepotřebné oblečení

Kdo z vás někdy nepoužil větu jako: „Za ty peníze, no nekup to…“ „Tohle už mají všichni, přece nebudu jediná výjimka.“ „Vždyť je to jen maličkost a kolik udělá radosti…“ „To se určitě bude ještě někdy hodit.“ Často slýchané věty a to nejen od ženského pohlaví, ale i od mužského. Neustálé nakupování a hromadění věcí, které často nejsou ani potřeba, ale v daný okamžik cítíme neodvolatelnou touhu je mít.

Tento konzumní způsob života vidíme především v textilním průmyslu a v elektronice. Množství vyrobených komodit stoupá a jejich životnost klesá. Tento fakt však není způsoben tím, že by se snižovala kvalita produktů, ale tím, že toto zboží podléhá módním trendům. Díky tomu se potom na skládkách a ve spalovnách hromadí oblečení, o které už sice někdo nestál, ale mohlo by se ještě nějakým způsobem využít.

Východiskem z tohoto spotřebitelského kruhu je recyklace a třídění. Proto je Týnci nad Sázavou k dispozici k recyklačním kontejnerům i samostatný sběrný kontejner na textil. A tak se občané města mohou snadno a efektivně zbavit oblečení, které už nepotřebují, ale mohlo by najít ještě i jiné uplatnění. Sběrný kontejner najdete u Městského úřadu v Týnci nad Sázavou. Provozuje ho Diakone Broumov. Firma zužitkuje část textilu tím, že jej poskytne potřebným lidem. Nepoužitelný textil prodá jako druhotnou surovinu. Je to stejná firma, která ve městě pravidelně organizuje sbírku použitého textilu, což bude provádět i nadále.

Michaela Příkopová


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru