Skatepark

Pokračujeme v projektu doplnění herních prvků pro náctilelé. Po výstavbě pyramidy se Město Týnec nad Sázavou zabývá výstavbou skateparku.

Na základě petice od dětí a rodičů pracuje Město Týnec nad Sázavou na projektu „Skatepark v Týnci nad Sázavou“. Práce na projektu byly zahájeny již v roce 2012. Nejdříve jsme museli vybrat nějaké vhodné místo pro tento park, což se nakonec povedlo. Město se dohodlo s firmou Jawa na dlouhodobém pronájmu části plochy v areálu firmy. Tuto plochu město upravilo. Nejdříve jsme museli zajistit úklid suti a okolní budovy. Poté proběhlo urovnání povrchu a výstavba zábradlí. Část plochy byla vyasfaltovaná. Dobrá zpráva byla, že kluci, kteří iniciovali petici, byli úspěšní v dotačním programu nadace O2 „Think Big“ a získali dotaci na vybudování skateparku ve výši 70.000 Kč. Tato nadace podporuje mladé lidi do 26 let, kteří chtějí něco vytvořit, změnit ve svém okolí a pro realizaci svého nápadu hledají finance a podporu. První rampa, která je uhrazena z nadace O2 už je namontovaná na místě. Zbylé dvě rampy uhradí Město Týnec nad Sázavou z rozpočtu města.

„Děti se na nové hřiště moc těší. Jsme rádi, když se podaří vytvořit něco nového a užitečného, co bude veřejnosti sloužit a plnit svůj účel,“ uvedla místostarostka města Adriana Bursová.

Bc. Jitka Šebková

Obrázek - Rampa

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru