Dopravní hřiště v Týnci nad Sázavou závisí na Vaši podpoře

Obrázek -

Projekt Dopravní hřiště v Týnci nad Sázavou usiluje o podporu Středočeského kraje. Ten rozděluje mezi žadatele v rámci participativního rozpočtu 50 milionů korun. Do soutěže se přihlásilo 126 žadatelů a Týnec nad Sázavou byl jedním z nich. Hlavním důvodem je, že v současné době ve městě, které sportem přímo žije, nenajdete žádné podobné zařízení, a přitom na kole zdejší děti umí jezdit snad dřív než chodit. Každoroční dopravní soutěž, kterou pro školáky pořádá týnecká městská policie, má vždy velkou účast, a to i přesto, že se odehrává na nevyhovující ploše parkoviště před městským úřadem.

Dopravní výchova dětí a mládeže má v současné době své nezastupitelné místo. Děti bohužel patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Na dopravním hřišti se tak budou moci zábavnou formou naučit pravidlům bezpečného pohybu po komunikacích a zároveň dostanou možnost své znalosti a dovednosti bezpečně vyzkoušet.

Doufejme tedy, že budeme v žádosti úspěšní a už příští rok se v blízkosti školky a školy budou děti na svých strojích bezpečně prohánět po novém hřišti. To plánujeme nechat vyrobit z povrchu SmartSoft, který zajišťuje větší bezpečnost. Doplněno by mělo být několika herními prvky, jako je trampolína, twister, skákací panák a hra zrcadlo. Chybět samozřejmě nebudou dopravní značky, semafory, přechody i parkoviště. Hřiště bude navíc otevřeno i pro veřejnost, takže znalosti silničního provozu si zde bude moci vyzkoušet každý.

Dopravní hřiště pro děti v Týnci nad Sázavou však závisí na Vaší podpoře. Jak už bylo výše řečeno, do soutěže je přihlášeno 126 projektů. Realizovat se budou ty s nejvíce hlasy. Jak si v tuto chvíli stojíme, můžete vidět na níže uvedeném odkazu. Potřebujeme Vás, abychom náš projekt uvedli v život. Dejte mu svůj hlas:

Dopravní hřiště v Týnci nad Sázavou

Dopravní hřiště - jak hlasovat


kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru