Za půl milionu tři projekty - hlasování

Město v rámci participativního rozpočtu uvolnilo 500 000 Kč pro Vás – obyvatele Týnce nad Sázavou a Vy jste do konce února vymýšleli a nyní s pomocí města i zrealizujete Váš nápad. Navrhli jste tři projekty, které Vám níže představujeme. Medailonky pro Vás připravili samotní autoři nápadů. Vyberte ten nejlepší, který bude přínosem pro město a lidí, kteří v něm žijí.

Hlasujte od 4. do 22. května 2020 pro projekt, který se Vám nejvíce líbí, a to prostřednictvím portálu Mobilní rozhlas: mestotynec.projekty nebo tištěným formulářem, který najdete ve Vašich poštovních schránkách a níže zde od 4. května 2020.

Hlasování probíhá od 4. do 22. května 2020.

Formulář hlasování ke stažení


1. KVETOUCÍ A JEDLÁ ZAHRADA

Projekt bude realizován v areálu Mateřské školy v Týnci nad Sázavou. Je zaměřen na další rozvoj přírodní zahrady, její přeměnu na „přírodní učebnu“, která je nedílnou součástí mateřské školy a novou výukovou platformou. Pestré a proměnlivé zahrady pozitivně ovlivňují sociální chování, tvořivost a celkovou osobnost dítěte.

Pro děti je důležité vnímat okolí všemi smysly. Díky vybudování kvetoucí a jedlé zahrady se dětem přiblíží růst a zrání některých plodových rostlin. Děti dostanou možnost o rostliny pečovat a sledovat jak příroda pracuje. Tímto přirozeným způsobem získají pracovní návyky a mají možnost být u toho a vidět tyto zázraky na vlastní oči. Formou hry se děti naučí ohleduplnému chování k živé přírodě.


2. PSÍ ŠKOLA TÝNEC NAD SÁZAVOU (OBECNÍ CVIČÁK)

Projekt je zaměřen na vybudování oploceného a profesionálně vybaveného prostoru pro výcvik psů. Psí škola (obecní cvičák) má nabídnout místním majitelům psů místo, kam mohou zajít se svým psem a samostatně nebo pod dohledem certifikovaného trenéra provádět výcvik jeho poslušnosti. Informovanost majitelů a výcvik základní poslušnosti psa a jeho socializace výrazně minimalizují konflikty mezi psy a majiteli, přispívají ke klidné a bezpečné atmosféře ve městě, a také pomáhají minimalizovat zdravotní rizika. Psí škola (obecní cvičák) bude umístěna do lokality v Chrástu nad Sázavou, na louku u kostela, která je dobře dostupná pro občany z Týnce i místních částí. Prostor pro psí školu (obecní cvičák) by měl mít rozměr 500 m2.


3. REKONSTRUKCE HROBKY RODINY MICKŮ

Projekt se zaměřuje na rekonstrukci neogotického pomníku a hrobky, která je v současné době v havarijním stavu. Hrob se nachází na starém hřbitově na levé straně od schodů naproti kostelu sv. Šimona a Judy. K hrobu se delší dobu nikdo nehlásí a hrobka chátrá. Proto se navrhovatel projektu rozhodl nad hrobem převzít záštitu a pravidelně se o něj starat, aby mohla být zachována památka na rodinu, jejíž člen byl prvním starostou Týnce.kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Obce blíž lidem - terénní sociální práce
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru