Zástupci obou komor Parlamentu ČR na návštěvě v Týnci

Obrázek -

Věra Kovářová, poslankyně Parlamentu ČR, a senátor Zdeněk Hraba v pondělí 14. ledna navštívili radnici v Týnci nad Sázavou. Během přátelského setkání s představiteli města - starostou Martinem Kadrnožkou, tajemníkem Milošem Alblem, vedoucími odborů městského úřadu a zástupci společnosti Posázaví probírali témata, která se dotýkají nás všech. Mezi nimi například nutnost zjednodušení stavebního řízení nebo nedostatek vody v krajině a hledání způsobu, jak ho řešit. Starosta Martin Kadrnožka upozornil na přísná a leckdy těžce splnitelná pravidla dotačního řízení a vysoké sankce, které hrozí i za malé odchýlení od nich. Zároveň však poděkoval za poskytnuté dotace na stavbu školy a tělocvičny, díky kterým máme jeden z nejmodernějších školních areálů v kraji, a podotkl, že v čerpání dotací patříme k těm úspěšnějším.

Dlouhou debatu vyvolalo téma stavebního zákona a stavebního řízení, probíraly se i nároky na pasivní bydlení a ekologické formy vytápění nemovitostí. Poslankyně Věra Kovářová slíbila, že se pokusí připomínky, které slýchává na mnoha radnicích měst naší velikosti, zpracovat tak, aby případné novely zákonů vycházely občanům a obcím více vstříc. „Ty myšlenky musí vyjít od vás, od vedení obcí. Vy víte, jak vypadá praxe. Sepište mi vaše podněty, návrhy na zjednodušení stavebního řízení, a já budu dělat, co mohu, abych tyto změny prosadila,“ dodala Věra Kovářová.

Návštěva se po necelých dvou hodinách jednání přesunula do školy, aby si zde prohlédla novou přístavbu a tělocvičnu. Ještě před tím senátor Zdeněk Hraba přislíbil účast na zasedání zastupitelstva, které se koná 11. února od 16 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu. Zasedání je veřejné, přijďte za námi. Rádi se s Vámi setkáme.


Zapsal: L. Morávková, 29.01.2019 v 12:06

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00

 Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
Vodovody a kanalizace Týnec
Fotbalový klub Týnec
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru