Významný občan 2017

Obrázek -

Slavnostní večer se odehrál v pátek 27. října na týnecké radnici. Ocenění Významný občan převzal jeho nový nositel. V letošním roce ho za celoživotní přínos pro sport, sportovce a fotbal získal pan František Ptáčník. V 17 hodin bylo zahájeno ve slavnostně vyzdobené obřadní místnosti předávání ocenění. Nejprve zaznělo z úst Romany Brhelové poděkování dárcům krve: „Darování je pro zdravého člověka tím nejmenším, ale zato tím nejvzácnějším darem, který může druhému člověku dát. Darování nestojí žádné peníze, ale na druhou stranu nejde tento dar ničím rovnocenným zaplatit. Vážení dárci krve, děkujeme za Vaši obětavost, kterou druhým pomáháte zachránit život a navrátit zdraví." Po předání symbolické rudé růže, lahve červeného vína a pamětního listu bylo přistoupeno k samotnému předání ocenění novému Významnému občanu.

Starosta města Martin Kadrnožka seznámil přítomné se životopisem pana Františka Ptáčníka. Mimo jiné také řekl: " František Ptáčník je od letošního roku držitelem jednoho z nejvyšších ocenění Fotbalové asociace České republiky - Ceny dr. Václava Jíry, a to za celoživotní přispění k rozvoji českého fotbalu. Je i předsedou osadního výboru Pecerady a aktivně se stará o to, aby se v Peceradech dobře žilo. Jeho práce je vidět a mezi sousedy se cení. Přesto, vzhledem k jeho skromnosti a lásce k fotbalu, si nejraději povídá o tomto krásném sportu, o dětech, které trénoval, o tom co všechno ve své trenérské a fotbalové kariéře jako takové, zažil."

Vychovával děti, pral dresy, sekal trávu, lajnoval hřiště, trénoval mládež. Když jsme se pokoušeli vyzvědět, jaký dárek by mu udělal největší radost, pan František Ptáčník odpověděl: „ Víte, už mi táhne na sedmdesát a fotbal dělám celý život. Dělal jsem to vždycky strašně rád a budu se tomu věnovat, dokud budu moc. Já nic víc nepotřebuju. Pro mne je největší dárek, když jsou všichni moji kamarádi okolo mne spokojení. Když se můžu podívat kolem sebe a říct ten a ten vyrostl pod mým vedením - to je pro mne ta správná odměna. Peníze jsou věc pomíjivá. Když potkám maminku s klukem a ten Pepíček mámě šeptá – mami, dívej, to je můj trenér. Tak to je pro mne největší dárek…“ To mu vzhledem k jeho nasazení, elánu a radosti z fotbalu, sportu a všeho s tím související, rádi věříme, ale přesto jsme mu dárek přichystali. K ocenění, dukátku na památku, obrazům a knize ještě přibyla slavistická mikina a slavistické triko. A pak už se gratulovalo. Panu Františku Ptáčníkovi přišli poblahopřát přátelé i celá rodina. Květinové dary provoněly zcela zaplněnou obřadní síň týnecké radnice. Slavnostní atmosféru doplnilo také připravené pohoštění pro všechny přítomné.

Závěrem velmi děkujeme oceněným a také všem návštěvníkům za příjemné chvíle v jejich společnosti. Zaznít musí také velké poděkování za bezchybný průběh tohoto výjimečného večera všem, kteří pomáhali s jeho přípravou a organizací. Už se těšíme na příští rok.

obrázek - Významný občan 2017
Významný občan 2017
Datum: 27.10.2017
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 60976 bajtů
obrázek - Významný občan 2017
Významný občan 2017
Datum: 27.10.2017
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 65426 bajtů
obrázek - Významný občan 2017
Významný občan 2017
Datum: 27.10.2017
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 47438 bajtů
obrázek - Významný občan 2017
Významný občan 2017
Datum: 27.10.2017
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 49014 bajtů
obrázek - Významný občan 2017
Významný občan 2017
Datum: 27.10.2017
Autor: Pavel Vilímek
Velikost: 49166 bajtů

Zapsal: L. Morávková, 30.10.2017 v 19:53

kontakt

Městský úřad Týnec n. S.
K Náklí 404
257 41 Týnec n. Sázavou
Telefon: 317 701 431
Fax: 317 701 929
E-mail: radnice@mestotynec.cz
Datová schránka: vrpbfxs

Úřední hodiny
pondělí, středa
8:00 - 11:00 a 11:45 - 17:00

Týnecké vlnění
Týnec na Facebooku
Fotbalový klub Týnec
Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou
Zájezdové akce města
Infocentrum
Mikroregion Týnecko
fotbal Pecerady
Tenisový klub Týnec nad Sázavou
CZECH POINT - místo pro získání ověřených výpisů
Středočeský kraj
Portál veřejné správy
Elektronický portál územních samospráv
Regionální informační servis
PID - on-line zastávková tabla
Hospic Dobrého Pastýře Čerčany
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
Policie ČR Benešov - informace, zpravodajství

nahoru